• Default Helvetica Segoe Georgia Times

Luna martie a fost una foarte plină cu evenimente la Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda.
Aniversarea de 28 de ani de la înființarea clubului a fost sărbătorită în 17 martie, iar la eveniment au fost prezenți sportivii și părinții lor din generația actuală.
Suntem în proces de schimbare de generație, cei mai vechi sportivi și cu cea mai mare experiență, încep să se retragă din activitate și să meargă fiecare pe drumul lor.
Dintre ei ne bucurăm că unii încă mai concurează și chiar dacă nu întotdeauna câștigă se pregătesc intens și ne reprezintă peste tot cu capul sus.
Astfel, perechea DABIJA DANIEL - PUCA DARIA au câștigat un concurs de talente la Colegiul Tehnic Victor Ungureanu - Câmpia Turzii și au participat la Cupa Dance With Attitude - Cluj unde au obținut în semifinala competiției locul 8, cls. E peste 16 ani, standard.

La început de drum sunt mai mulți sportivi, iar dintre ei  :

Cupa Exclusive Oradea , 3 martie
SELEGEAN SILVIA - Locul 8, Solo Fete debutante, 8-9 ani

Cupa Dance With Attitude Cluj Napoca, 26 martie

MUREȘAN DARIUS - SIMINA ANDRADA - locul 6, Deb. 8-9 ani, Vals lent
SELEGEAN LUCAS - CORDEA ANDREEA - locul 7, Pre 12-15 ani, 3 D și locul 8, Pre 12-15 ani, 2D
ILYEȘ ANDREI - VORNICU DELIA - locul 7, Deb. 12-15 ani, Cha cha
SAS DAVID - BRAD ILINCA - locul 8, Deb. 8-9 ani, Vals lent
Ceilalți sportivi au dansat în semifinalele și sferturile de finală ale competițiilor.